aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

1.9^4 × 10 × 2.9 x 10^1
Out of 310 racers who started the marathon, 289 completed the race, 18 gave up, and 3 were disqualified. What percentage did not complet
3 erasers cost $4.41. Write a proportion that would solve for the cost of 4 erasers.
wich calculation can be used to find the value of p in the equation p^3=8​
What is the change in freezing point, ATf, when the 0.195 m aqueous solution of K2S dissolves into 3 particles?
PQRS is a parralelogram. the position vector of Q R and S are 5i +7j, -3i-8j and -4i-6j. find the position vector of P
solution measure of malnutrition​
The English club in your school has organized a musical show, "Musical Evening" to be held in the auditorium of the school. Write a notice to be displayed on th
2. John and Jen went to the farmers market to buy fruit. John bought 3 boxes of oranges and 9 boxes of cherries for $78. Jen bought 8 boxes of oranges and 4 box
What are the main functions of red blood cells ?