theylovelilzz
theylovelilzz theylovelilzz
  • 02-08-2018
  • Mathematics
contestada

please help me with this question!!!

please help me with this question class=

Respuesta :

michellebtsfanp311yf
michellebtsfanp311yf michellebtsfanp311yf
  • 02-08-2018

The unit rate is $2.75

If you divide the cost by Movies/week you would always get $2.75

For example:

11÷4=2.75

13.75÷5=2.75

19.25÷7=2.75

22÷8=2.75

Hope this helps you :))

Answer Link

Otras preguntas

what three issues did europe face after the war
6. The points below represent a direct variation, findthe missing value between the points.(6,10) and (24,y)​
Choose the correct graph of the following condition. {(x, y) : y-4}
which are perfect square trinomials? select two options A. x^2 -9 B. x^2 -100 C. x^2 - 4x + 4 D. x^2 +10x +25 E. x^2 +15x + 36​
Guys help me I need help what is 5/6 divided 1/2
Question5....................
¿ A quién vas a dar la llaves de la habitación? A. Los boy a dar la llaves de la habitación B. Las got a dar las llaves de la habitación C. Les boy a dar las l
No ___ auxiliar de vuelo (hablar) A. Hablo B. Hablo al C. Hablo a
Discount Rental Cars charges a daily fee plus a mileage fee for renting its cars. Barney was charged $145.00 for 3 days and 310 miles, while Mary was charged $2
Which of the following was NOT an aspect of MTV's brand in the '80s and early '90s? A) MTV promoted liberal values within its original programming B) MTV increa