monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
What can be claimed about the concepts of happiness
what is a barrel maker called
how do i write the quotient of k decreased by 4 and 9
Draw a calendar on one sheet of paper to show each month of the year. Draw calendar so each month is given the same space what fraction of the calendar bar does
Start at 4. Create a pattern that multiplies each number by 5. Stop when you have five numbers.
The name for the hollow muscular organ that stores urine.
Which statement accurately describes Italy's terrain? A. Fertile plains make it possible for farmers to grow a variety of crops. B. Large areas of tropical rain
increase 12 1/2 cm by 25 mm
What do two equivalent expressions always have in common?
Amanda's jewelry box is in the shape of a cube that has 6- inch edges what is the volume of Amanda's jewelry box