jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

Fahrenheit 451 Question
Maxine compiled a list of these car prices:$7,500,$6,500,$5,750,$4,900,$6,250 and $4,200.Find the mean of these prices
Identify explicit formula for the sequence 3, 6, 9, 12, 15, ...
can someone help me please with the ixl problem ??? If x < 0 and y < 0, where is the point (x, y) located?
solve this equation Thank you!!
What is a tree? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as a question with it though.
Please help me with all I will mark you brainly
Which of these statements is true: 1) It is not uncommon for most of the people in the top 5 percent of income-earners to be 45 years old and up. 2) Three-quar
Instructions: Your friend Jo just texted you saying she’s planning to meet some guy she met online. You know this is a really dangerous idea. Write a convincing
3 An egg is thrown upward with an initial speed of 4 m/s. After 6 seconds, the egg's velocity is m/s