danielwesamsidhom danielwesamsidhom
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

A DVD orginally costs $17.99. Its current price is $24.99.

Respuesta :

kayleepena07
kayleepena07 kayleepena07
  • 01-11-2018

The price increased by$7.00 if that's what you wanted.

Answer Link

Otras preguntas

the extensión of power of one another, often by territorical acquisition, is called____________​
essay about evolution of media shaped the values and norms of the society
Find the unit price (in dollars per ounce). A 2-pound, 8-ounce loaf of bread for $2.48 $_____per ounce
Charlie graphs the equation y= –12x+2 . Select all statements about Charlie's graph that are true
What is (6√2)(-3√5) in simplified formPls help...
Pine Grove, Inc., is a thriving young company and it expects no dividends over the next 3 years because the company needs to reinvest its earnings to fund its v
Question 2 (3 points) Which describes why the Declaration of Independence was written? (3 points) a To justify separating from Great Britain b To form a new gov
(a) Write the point—slope form of a function that has a slope of —3 and passes through the point (11, 2).
PLEASE HELP! WILL MARK BRAINLIEST!
The admission fee for a charity event is $7 for children and $10 for adults. The event was attended by 700 people, and the total amount collected in admissions