ouwe
ouwe ouwe
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

Plzzz tell me the answer and working out

Plzzz tell me the answer and working out class=

Respuesta :

Dancer5363
Dancer5363 Dancer5363
  • 02-01-2019
1. we know she needs 3 packs of biscuits
2. Shop A you only need to pay for 2 packs
3. Shop B you only need to pay for 2 packs
4. Shop C you need to pay for all three
5. so we know C is out of the option.
[tex]1.90 \times 2[/tex]
so shop A and B will cost the least
Answer Link

Otras preguntas

Which of the allies suffered the greatest losses on D-Day
which explorer sailed for france?
what does etymology study?
If it takes Mark twice as long to earn $6.00 as it takes Carl to earn $4.00, what is the ratio of Mark’s pay per hour to Carl’s pay per hour?
What is the slope of any line parallel to the line 8x + 9y = 3 in the standard (x,y) coordinate plane?
How many miles can you get on one tank of gas if your tank holds 18 gallons and you get 22 miles per gallon?
How many miles can you get on one tank of gas if your tank holds 18 gallons and you get 22 miles per gallon?
China, Korea, and Japan share cultural similarities in part due to their (1) clashes with Russian imperialists (2) shared river systems (3) contacts through tra
What are abiotic factors of the enviroment lynx
The significance of the Open Door Policy for the United States lay in its (A) providing a use for the Philippines as a way station between China and the United