2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

Based on a specific example of titration method. How do titration methods play a role in agriculture industry? Discuss
Where does the Receiver live? (The Giver)
Please help me Look at the image
What is the value of x
The base word that changes its pronunciation when the word part-tion is added is ---
[tex]\sqrt{(-3-4)^{2}+(-7-3)^{2) }[/tex]
Addison has decided to learn transcendental meditation (TM). She will be given training in _____.Group of answer choiceshow to position her body into particular
Jeanne ______à l'école à huit heures. A) passe B) habite C) arrive D) quitte​
The volume of the cylinder is 51207 m. What is the missing value? K 20​
Why doesn't Romeo know Juliet isn't really dead in act 5 of Romeo and Juliet