alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Latinos are a. Spanish-speaking people who come from Latin America. b. Spanish-speaking people who come from the same country. c. people who share the same c
Why was William Gilmore Simms a good storyteller?
What quality does the word unrelenting in this sentence suggest? She was unrelenting in her pursuit to rise to the top no matter who got in her way. Select one
What is the least common multiple of 8 and 14
A musical style that combines traditional and modern elements is called a. minimalism. b. postmodernism. c. exhibitionism. d. modernism.
Which part of the plant is responsible for the production of seeds?
Who was famous for the first alphabet
Your _____ indicates that the relative humidity is very high. Rain probably _____ occur. anemometer; will anemometer; won't hygrometer; will hygrometer; won't
John Cabot found rich fishing waters off Virginia. a. True b. False Question #8TextMultipleChoice Score: Francis Drake returned to England with his ship fill
Who has the authority to try impeachment cases