gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

Find the slope of the line that passes through each pair of points
Write all the names each quadrilaterl could be called​
Chef marco made 3/8 gallon of pasta sauces chef Nicole made 5/8 gallon of pasta sauces who made more sauces
Perceptual checking is a skill that helps us Select one: a. understand another person and his or her message more accurately. b. view everyone as equals. c. co
Solve for x: −3|x − 3| = −6
wat is 99732473586340257429864 x 6654 divided by 600
Helpppp!BASIC MATHhhh
As shown on the diagram, a regular pyramid has a square base whose side measures 6 inches. If the altitude of the pyramid measures 12 inches, it’s volume, in cu
what were some of the terms of the treaty of versailles? select ALL that apply.
which of the following is a composite of a gas and a solid? A.) an apple B.) sediment moving in a river C.) water vapor in the air in a hot shower D.) packing b