tatumm34
tatumm34
02-05-2016
Mathematics
contestada
14 ounces of olive oil for $3.59
Respuesta :
helpmepassplease
helpmepassplease
02-05-2016
25. 6 cents for each ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 58+ )
Otras preguntas
What motivated early American lawmakers to organize the legal system on almost two parallel systems
alma puts a blanket on the grass for a picnic what is the perimeter of the blanket 22ft 14ft
For Aristotle, what is the difference between intellectual and moral virtues? What sorts of intellectual virtues are there, and how do people come to acquire th
In his expert the author characterize Clara’s action to reveal that Clara
The Henderson family bought 6 bags of cookies. Each bag had 14 cookies. They have since eaten 28 of the cookies. How many cookies do they have left?
Liam is selling cookies at a bake sale. He spent $50 on supplies and will sell the cookies for $2 each. He would like to have a profit of more than $80. Which i
A piece of lumber is 8 feet long. If 1.6 feet and 1.2 feet are cut off, how much is left?
HELPPP LOOK AT THE PHOTO (pls dont just put a random answer and tell me how to solve if you want) BUT HELPP
Which of the following groups provides protection and nourishment to the embryo? a. bryophytes only b. gymnosperms only c. lycophytes only d. all plants e. angi
Eric has 240 coins in his collection 11/20 of the coins are pennies 4/20of the coins are nickels the rest of the coins are quarters How many quarters are there