mathgeek5
mathgeek5 mathgeek5
  • 03-05-2016
  • Mathematics
contestada

Sandy has box of chocolates. Box cost $2.00. In box has 8 chocolates. How much does each chocolate cost.

Respuesta :

fruitista
fruitista fruitista
  • 03-05-2016
so you must find individual prices.


Start by doing the price($2.00)divided by the amount in box(8) 


you should get 0.25 or 25 cents per chocolate
Answer Link
sam1022
sam1022 sam1022
  • 03-05-2016
Divide $2.00 by 8 and your answer is $0.25
Answer Link

Otras preguntas

1. to be classified as a living organism all of the following charasteristics must be met except one which one A. grows and develops B. maintains homeostasis
please help asap. will give brainliest.
the surface a drawing is created on is called the1. ground 2. canvas 3. finish4. media​
What is the length of jh
What is manifest destiny? Write it in your own words and dont get of, of google or any website
What is the capital of France
M + e- M-1 Has M lost or gained an electron?
Which of these would not be a reason why earth can support life but other planets in our solar system do not have life? A) Earth's distance from the sun B)
What is the sum of the geometric sequence-1 6 -36 yes there are 7 terms
the image above entitled self portrait with two pupils is an example of an artist use of1. encaustic 2. mixed media3. liquid media 4. artistic tools ​