bookyanna7owjs8z
bookyanna7owjs8z bookyanna7owjs8z
  • 04-06-2019
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?

A. 2-quart carton of chocolate milk for $2.32

B. 2-pint carton of chocolate milk for $2.08

Respuesta :

alanamwolf alanamwolf
  • 04-06-2019

Answer:

2 quart ///////////////////// I think

Answer Link

Otras preguntas

"I the Lord am your God You shall have no other gods besides Me." Which ancient river civilization would believe in this quote? Israelites Sumerians Egyptian
find the unit rate of $50 for 6 hours of work
i need help with linear inequalities. equation : 3x-9 less than or equal to -33.
Where did Karl Marx predict a revolution of the proletariat would occur first
Quick picture to show 3x2.7
What type of analogy is this? plankton: drifts :: birds : fly?
what is 4c squared + 6c - 3c squared - 2c -3
Determine which persons twitter will be the first to have 200 or more followers about how many additional months will it take for the other persons twitter to r
fraction in simplest form 35 out of 100
A lot of people say the government and the world is messed up, and our society is also. But is it really? Or is there no better way to run our society then this