RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

An uncontrolled urge to perform an act repeatedly is referred to as:
the answer for this question
Which function rule represents h(x) as an independent function? f(x)=6x2−3x−9 g(x)=2x2+4x+8 h(x)=f(x)−g(x) Answer Choices: h(x)=4x2−7x−17 h(x)=x+x h(x)=4x2+x+
Read the following statements that describe how information flows in the nervous system. Which is the correct order in which they occur? 1.) Response is carrie
Given that the domain is all real numbers, what is the limit of the range for the function ƒ(x) = 42x - 100?
What is the skills and education needed to work in retail hospitality?
When an ex-convict returns to a life of crime, this is known as?
Ecrire un paragraphe qui developpe au moins 3 conséquences de la guerre
It is important to preview text features because it gives you ________ about what lies ahead in the text.
Why do our faces get bloated while we sleep?