becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

a)b 256What are the values of a and b in the equation(4x[4x2- ?○ a-2, b-4○ a=-2, b-4○ a-2, b=-4○ a-2, b=-422aaaa0000C日
what do you get when you subtract 15 tens from 25 hundreds
You stand at base camp and look up at the summit of the mountain you are about to climb. The angle of elevation to the top is 15°. You are 5 miles from the poin
may someone help me out with this
Which of these statements best summarizes the events that take place in the land of the Lotus Eaters (Lotophagi) in Homer's Odyssey?A. Odysseus eats the lotus f
The international date line runs along the entire 180th meridian. true or false
Which means of particle transport is shown in Figure 7–4 above? A. diffusion B. osmosis C. facilitated diffusion D. active transport
The advent of dvds has virtually demolished the market for videocassettes. this is an example of a. derived demand, b. capital accumulation, c. creative dest
Why are noble gases are chemically unreactive?
Evaluate 16•32•53 what does this mean ?