iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Which is one of the causes of the First Gulf War? a. Rid the country of Iraq of communism. b. Take control of Iraq in order to contain Iran. c. Stop Saddam Hus
A square field has an area of 479 ft2. What is the approximate length of a side of the field? Give your answer to the nearest foot. A. 240 B. 23 C. 22
Which was a major cause of environmental pollution in American cities during the late 1800s? A. diesel-powered railroad locomotives B. electric-powered s
How do you keep a really bored student entertained?
31/6 as a mixed number
(5×^2-4x-1)-(4x^2-4) how do i simplify this
A protostar is _____. 1.a region of space from which light cannot escape 2.a small star that will continue as a main sequence star for hundreds of billions of y
Solve i=Prt for t, if i=105, P=700, and r=0.05
The mitochondrion in a cell is most like a(n)_________ in its function. A) brain B) brick C) engine D) rusty nail
find a fraction between 3/4 and 4/5