stevenmartinez2008
stevenmartinez2008 stevenmartinez2008
  • 01-01-2020
  • Mathematics
contestada

Olive Oil costs $8.70 per liter. A restaurant owner buys 5.6 liter of olive oil. How much does the owner pay?

Respuesta :

lucia1209
lucia1209 lucia1209
  • 01-01-2020

Answer:

$48.72

Step-by-step explanation:

5.6 liters x $8.70 per liter= $48.72 total cost

Answer Link

Otras preguntas

Laura's family is going on a driving vacation. They will drive 4180 miles over the next two weeks.about how many miles will they drive on average each week?
how would you followed copyright laws in within studies
When x is an odd number, the function f(x) = 2(x + 2) gives an even number. Identify the set of even numbers that correspond to this set of odd numbers that sat
the area of a square is 576 square inches what is the length of one side of the square
Laura's family is going on a driving vacation. They will drive 4180 miles over the next two weeks.about how many miles will they drive on average each week?
What is the slope of the hypotenuses of the triangles in simplest form?
If a octagon is 25 centimeters long then the perimeter of the octagon is how many meters
expressing rational numbers with decimal expansions
The office memo read as follows: "There is a mandatory meeting at 3:00 P.M. on Thursday. The newest sales numbers will be covered in detail, and then the approp
Which of these is not a benefit of parallel structure?