sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Who was the first European to round the southern tip of Africa
Estimate to the nearest tenth. negative square root 93
9. Simplify: 6√18+3√50
which of the following is true about office friendship
how would u answer #10
What is the anwser to this equation
15. Simplify 2^1/3×4^1/3 using the radical form
1. Which of the following occurs in an ionic bond? •oppositely charged ions attract. •two atoms share two electrons. •two atoms share more than two electrons. •
what happens when a problem says per pound
How is the author’s use of a climactic structure reflected in the dialogue in part two of King Arthur's Socks: A Comedy in One Act? a. There are many long dialo