Seudónimo Seudónimo
  • 03-01-2020
  • Mathematics
contestada

42-(35+3)+10=?????????????

Respuesta :

sofiacarmela075 sofiacarmela075
  • 03-01-2020
The answer is 14. 42-38=4+10=14
Answer Link

Otras preguntas

pleaseeeee help !!!!
Jenny wants to buy cereal that comes in large and small boxes. The 32-ounce box costs $4.16, and the 14-ounce box costs $2.38. Find the unit cost for each, then
The president doesnt like the idea of a national health care plan, but she supports the plan because most citizens prefer it. Which constitutional principle doe
According to Justinian, what are the three areas of origin of law? Please help, I cant find it in my textbook or google >:/
In at least 100 words, explain what Jefferson says here about the revocability of laws and what that means for his Virginia Statute for Religious Freedom.
What is another way to describe the process of food handling? Select three options. A) storing B) purchasing C) packaging D) preparing E) transporting
pls help i need this asap
A farm stand sells oranges in three LB for 375 what equation represents the cost of C4P pounds of orange
which is the right answer????
What is the sum of any number and its opposite?