xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

how to use renewable energy
Nancy borrows $5000 at a rate of 16% interest per year. What is the amount due at the end of 5 years if the interest is compounded continuously?
How did “spa” philosophers attempt to understand humans:??
Miss lawrence buys 8 ounces of smoked salmon at 17.98 per pound how much money does mis lawrence spend on smoked salmon
When was the battle of midway
Help me. It's question 2 I need the answer for
number 3 i need help please help me :( :)
The amount of money you can charge to a credit card is called
Bernice sells 135135135 sea shells by the sea shore every day. She sells each sea shell for 333 dollars. For how many days does Bernice need to sell sea shells
Quadratic equation: Your town wants to put a square fountain in the park. The fountain will have a sidewalk around it that is 4 ft wide. The total space that th