issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this
From a classification standpoint, which of these organisms is LEAST like the other three?A)alligatorB)crabC)frogD)whale​
What statement accurately describes China after the civil war
The quotient of a numder and -5 is 6. what is the number? ​
"do my subordinates perform unambiguous, easily understood tasks?" this question reflects the ______ dimension of situational control.
How did the Colombian Exchange impact people living in Europe and in the Western Hemisphere?
Alison is having a hard time at work because her Inbox is flooded with emails every day. Some of these emails are unsolicited. Some of the others she doesn’t ne
What is the first step necessary to begin setting up a website once a host has been selected and paid? A) select a domain name B) configure email addresses C) u
Evaluate the expressions for x=6 3x +5= ? X^3-10=?
The scores of 1000 students on a standardized test were normally distributed with a mean of 50 and a standard deviation of 5. what is the expected number of stu