Seudónimo Seudónimo
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Sandra bought 3 pounds of sweet potatoes for $4.71. What is the cost per pound of the sweet potatoes?

Respuesta :

LolNiftyLal LolNiftyLal
  • 05-02-2020
The answer is: $14.13.
Answer Link

Otras preguntas

-34-7x=5(-5-2x) Help ASAP!
cuál es la propiedad de - 11/5 × - 5/11 = 1?​
this ticket remains___for 3 months. a. effect b. effective c. effectively d. effectiveness
Given f(x)=x2−3x+4, find f(−2)
What is your role in your household in paragraph 5-6 sentence
Which of the following require a host cell because they are not able to make protein on their own?
evaluate each expression
PLS HELP IT'S DUE TODAY!!!! I'LL MARK BRAINLIEST!! Read the following statement: The skulls of early human-like creatures show that they were less attractive th
35% of a number is what fraction of that number?
What is angle EFG? I need help nowww