veleslie050 veleslie050
  • 02-03-2020
  • Mathematics
contestada

Mai bought 11 12 ounce bags of coconut. How many pounds of coconut did she buy?

Respuesta :

toney3655 toney3655
  • 02-03-2020

Answer: 8 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Box of 12 golf balls costs $45. what is the unit rate
Spelling math science social studdies weekly and how to become smart and not get home work
I need 43 and 44, and I already got x for 43, I just need y. My teacher said one of these problems doesn't have enough information.
Ky wants to buy three shirts, which were originally priced at $49.96 each. How much will the three shirts cost before tax?
What is the simplest radical form of 45?
During the revising phase why is it important to read it aloud
WILL GIVE BRAINLIEST!!! Allana used 3/5 yard of fabric to make a scarf. Can she make 2 of these scarves with 1 and 7/10 yards of fabric, and why? A=No, beca
is it true that the unltimate sorce of energy of all living things is the leaf?
what expression can be used to find total discount of 30%
Despite all of our amazingly lucky shots, we still lost the basketball game in the end. Which answer identifies the adjective phrase and the word it modifies?