lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

What is the common difference in the following arithmetic sequence 7,3,-1,-5
Factor: p^2 + 12p + 11.
One of the reactions in a blast furnace used to reduce iron is shown above. How many grams of Fe2O3 are required to produce 15.5 g of Fe if the reaction occurs
How does the release of trapped gases in magma cause a volcano to erupt? A. They push The magma up the pipe and then are reabsorbed into the magma chamber. B.
I need help with this asap
Which of the following is one example of an ideological conflict that became one of the causes of World War II?
Help Me PLEASE!! Urgent! Marking Brainliest!!
Please help: 3/4 of 24 cm
If tracking employees through technology is not illegal, why should megan be concerned if she is not involved in any misconduct?
Which are examples of puns? Check all that apply. A. It’s pointless to write with a broken pencil. B. Early to bed means early to rise. C. The poor, old cow wa