soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you write 6,007,200 in expanded form
What times 57 equals 570
3k-1=7k+2How do I solve this? and other problems like this?
What is 24÷689= show work
What kind of precipitation would occur if the temperature was above freezing
Container a and b hold 11,875 liters of water altogether. Container b holds 2,391 liters more than container a holds. How much water does container a hold?
What is 9 divided by 160
Round 125 458 to the nearest hundred thousand
what does a ballad consist of?
Greg ran 3 times as far as jed.rj ran 0.1times as far as Greg. If jed ran25 yards, how far did Greg and rj run