leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

71 is 10 less than my number
Start at 4. Create a pattern that multiplies each number by 5. Stop when you have five numbers.
What does smooth ER lack that rough ER has?
Why can agricultural run-off kill fish in coastal areas that are potentially hundreds of miles from the fields? a.The fertilizer traps sediments which ultimatel
Let f(x) = 9x - 2 and g(x) = -x + 3. Find f(g(x)). I think it's -9x-2
list the colonies that the signer of the declaration represented
kayla's class went on a field trip to an aquarium . one tank had 30 clown fish. She miscounted the total number of clown fish in the tank and recorded it as 24
What is the sum of 153 and 121
lee is thinking of two Numbers,the product is 18. the quotient is 2
how will the addition of water affect the acidity of a highly acidic solution having ph2?