first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

spanish help pls idk how to do it i dont know spanish
what’s the slope of (6,5) and (10,8)
3х + 5= What is the answer
I NEED THIS ANSWER ASAP PLEASE​
The BIG Corporation makes collections on sales according to the following schedule: 25% in month of sale 65% in month following sale 5% in second month followin
50 Points + Brainliest! Very Simple. Write a short story - A very stoopid and funny one - that is a minimum of 90 words (really not that much so... your welcome
can someone help me ASAP??? 49 POINTS!!!!!!!!! John has 600 marbles and he is giving to his friends. he gives 1/5 of them to bob, 8% to pat, and 75 to matt. How
A compound inequality is graphed, and its graph consists of all real numbers. Which open sentence could have resulted in this solution set? Group of answer choi
How would you explain the currently accepted atomic theory to a third grader?
(1 = no responsibility, 5 = the MOST responsible) Adolf Hitler, dictator of Nazi Germany, directly ordering the death of 9 million people, coming up with radica