Hudsondow Hudsondow
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

The where sells bagels zero $.75 each the bagel shop sells one dozen for seven dollars which is the better buy

Respuesta :

stormy1012
stormy1012 stormy1012
  • 02-04-2020
12 bagels for $.75 is 9 dollars so buying a dozen for 7 dollars is better ☺️
Answer Link

Otras preguntas

can someone help me in this I'm not to sure
1. An agreement to count slaves as three-fifths of a person was related to A. the creation of an upper and a lower house in Congress. B. the number
Why do cellular organelles have different structures
What is 4.95 +4883.83
give an example of addition problem in which you would and would not group the addends differently to add
Who was extremely beautiful, but vain and cruel, and fell in love with his own reflection? a. Hermes b. Zeus c. Narcisus d. Echo
Which of the following would be considered an example of a human resource? A. climate changes B. industrial resources C. intellectual contributions D. natural r
what is 3,397 rounded yo the nearest thousand
Which is equal to 42 • 48? a. 416 b. 410 c. 46 d. 4−6
How many 2/3 -ounce packages of peanuts can be made with 8 ounces of peanuts? Explain how you found your answer.