HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

matter that is composed of two or more different elements chemically combined in a fixed proportion is classified as
Read “In a Station of the Metro,” by Ezra Pound. The apparition of these faces in the crowd; Petals on a wet, black bough. Which best describes the metaphor c
A 2.0-kilogram ball is tossed straight up with a kinetic energy of 196 joules. How high does it go?
what is x-3=6? Help Please
Is the night sky divided into contellations?Is a light-Year is a measurement of time?
NEED HELP TRIANGLES 10 POINTS
I need HELP ASAP!!!!! PLEASE THIS WILL HIM ME SOOOO MUCH
Which statements are true? Check all that apply. The function that best represents the data is f(x) = 24,512(0.755)x. The function that best represents the data
The ratio of the interior angle measures of a triangle is 2:3:5. What are the angle measures in order from the smallest to
which fossil fuel release the least amount of of carbon dioxide into the air in a year A.gas B.coal D.nuclear energy