wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Any one please help ASAP 50points Find the cube roots of -1,8,-27,64
find the slope of the line through each pair of points (-7,13) (-15,-10)
What is the volume of the cone below? A. 270 units 3 B. 810 units C. 2700 units D. 8100 units 3
To be an effective manager, which of the following is one of the four basic management functions that a manager must be able to perform? A. Interviewing B. Co
7x2x2x2 is the prime factorization for which of the following А 72 B 56 С 44 D 28
Mr. Nanez collects quitars. He has 4 black guitars, 2 white quitars and 9 brown quitars, What is is ratio of black guitars to all of his quitars?
SpanishWhat does(¿ Cual este tu deporte fabeleto ?) and (¿ Cual este tu prefidedo deporte?)mean?​
How do we know that Tomas Jefferson when he wrote the words “all men are created equal” did not understand the meaning of equal? A. Because of the bills he woul
A truck can be rented from Company A for ​$170 a day plus ​$0.50 per mile. Company B charges ​$80 a day plus ​$0.80 per mile to rent the same truck. Find the nu
In which group is diabetes most prevalent