magimtz05 magimtz05
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better
price?
a. 4 for $0.89
b. 6 for $1.39

Respuesta :

soomstaxx soomstaxx
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
1vnbg
1vnbg 1vnbg
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

How do you work out 8 something 2 something 1 =24 ?
53°c below zero is what
simplify 25 pq + 13 pq-6-35pq+4=
I need to convert this to a scientific notation 286,300,000,000.00
Mitochondria and chloroplasts reproduce the same way free-living bacteria do—by
what is a tendon and a ligament
F=3gh+7c solve for g
lauran's shoe organizer can hold 5 pairs of shoes of each row . how many rows will lauren need need if she has 24 pairs of shoes ?
How do I solve 15+(5-x)/x=30
To transform a plant, scientists inject DNA into a plant leaf. TRUE OR FALSE?