answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

You buy butter for $3 a pound. One portion of onion compote requires 1.9 oz of butter. How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.
Can someone help me with my ela assignments I need a good grade
Calculate the length of the unknown side of each triangle. a) 3 cm 5 cm Give your answers to the nearest mm.
Please help I have this due in 30 minutes
A bowling alley charges a fee for each game,and there is also a charge to rent bowling shoes.the graph shows prices for bowling different numbers of games with
) Which of the following is the correct equation of a vertical line that contains (5, 6)?
7,469.25 to the nearest cent
Hey, I have some algebra questions, I need to complete for tomorrow. One of them is: Simplify 4a + 12a. ​
The graph of the rational function f is shown. Which graph is the graph of g(x)=-f(x)?
pls somebody i really need help.