josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

5+2f;f=6.1 how do you do it im so confused
The ______ won fourteen of the eighteen presidential elections held between 1860 through 1928.
Gary walked 1 1/2 km to school, then 750 m to his job, then 1 km home. How many kilometres did he walk altogether?
A cyclist bikes at a constant speed for 21 miles. He then returns home at the same speed but takes a different route. His return trip takes one hour longer and
When did pan gain control of korea prior to world war ll
How many iambs are found in this line from “Sonnet 18”? Sometime too hot the eye of heaven shinesA.four B.five C.eight D.ten
a network systems administrator would most likely help with
The ________ is the part of the nail plate that extends beyond the nail bed.
If experiments support a hypothesis, why is the hypothesis still not considered proven?
What 2 numbers have an absolute value of 2 1/2