kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

How many calories in a chicken wing
Why did hamilton believe that paying off states wartime depts was important for the future of the nation.?
A plane left on time at noon on Monday. It arrived at its destination at 8:16 PM the same day, which was 16 minutes late. On average, how many seconds did the p
“Plant growth is dependent on the amount of fertilizer applied.” That was the hypothesis Mel and Bill decided on for their science project. They planted ident
Solve k = 0.5mv2 for v
Does time machine really exist?
Why did the people NOT allow the Articles of Confederation Congress to collect taxes?
Why does the Iroquois Constitution use symbols from nature to convey important ideas?
How are neurotransmitters different from the impulses that travel along the bodies of nerve cells?
38/12 what is it in cents and dollars