mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

Indicate true or false as to whether the following equation is quadratic 2x-4x+1=0
how do i change a trapezoid into a rectangle
Indicate true or false as to whether the following equation is quadratic 2x-4x+1=0
Identify true statements. (a) A sequence is either arithmetic or geometric. (b) An arithmetic sequence is either increasing or decreasing if common difference i
What part of the cell function as factories to produce proteins???
What do epidermis and the dermis have in common? Could you please help me with me questions?
Which decimal is equal to 7/10?A. 0.71B. 0.7C. 0.07D. 0.071
a meter stick casts a shadow 1.4 m long at the same time a flagpole casts a shadow 7.7 m long. The triangle formed by the meterstick and its shadow is similar t
colby wants to set sqaure tiles on the top of a box the top of the box is a rectangle 71/2 inches long and 51/2 inches wide how many 1/2 inch tiles would he nee
how do i solve this infinite geometric series?64/25-16/5+4-5