nayaarmstrong2 nayaarmstrong2
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose corn chips cost 21.5 cents per ounce . If a bag cost $2.91, how many ounces of chips

Respuesta :

Persona180
Persona180 Persona180
  • 02-06-2020

Answer:

13 ounces

Step-by-step explanation:

291/21.5=13.5348837209

Answer Link

Otras preguntas

name and explain two factors that contibute to a detrimental relationship​
What problems can temperature inversions create? Group of answer choices can cause hail, rain and high winds can cause cyclones to form can create dust storms m
ACTIVITY 1.1: COMMUNICATION AND CONFLICT.1.11 Choose THREE of the following factors and decues in your own words howthey influence effective communication• Pers
The main aim of exponential distribution is?
Please help if you are good at this
Ano sagot plsssss pslslllslsls
Ming used the calculations shown to find out how much he would spend on 6 pounds of ground beef if 10 pounds of ground beef cost $25.00. StartFraction 10 pounds
help me please fvfbvtne d f vrgvbv​
help me please. Very much appreciated​
Who could help me with this question (have only 1 try)