myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

5 (t+3)=-3.5 solve for t
plants make glucose using energy from the sun and two molecules which two molecules do they use
Please Help Meeeeeeeeeeeee
A conveyor belt moves at a constant rate of 12 feet in 3 seconds. A second conveyor belt moves 16 feet in 4 seconds. Is this a proportional relationship, why or
How did Gregory the great become a pope?
If heart rates is 76 beats per minute how many times the heart beat in a day
what is the answer to d = -f + 2/3a
Please help! A tennis ball falls off a shelf and bounces several times. Each bounce is lower than the one before. Soon the ball stops. Why doesn’t the ball kee
Dorsal and ventral are only used to refer to the hands. True or false
Do the majority of Americans have private insurance or Medicaid? Explain