boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

What would happen to the price of a certain commodity if the demand was always greater than the supply? There would be surplus of supply at any given price. Con
You are pushing a box up a ramp with 70 N of force. If the ramp is made steeper and shorter, what needs to happen to the box for it to continue moving?
i need help asap!!!!! pls you’ll earn brainlist
Un naipe inglés consta de 52 cartas repartidas en cuatro pintas distintas, de las cuales dos son rojas (corazón y diamante) y dos son negras (pique y trébol). C
what is 7=2m-1 plz helps
sentence of state school
What is a limitation of first-person narration in a story? A. The reader is too far removed from the story's action. B. The other characters' views and thoughts
A cone is 6 cm in height and its vertical angle is 54° calculate the radius of its base.Please Help It's due soon.
Where does carbon cycle occur?
100 points. Easy question. Topic: Fractions. ONLY COMPLETE QUESTION 1