hawaiipalmtree1234
hawaiipalmtree1234 hawaiipalmtree1234
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

at the farmer’s market, you can buy 3 melons for $13.50. What is the cost of one melon

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 04-06-2020

Answer:

4.50 per melon

Step-by-step explanation:

Take the price and divide by the number of melons

13.50/3

4.50 per melon

Answer Link

Otras preguntas

Excess oxygen gas (O2) reacts with 244g of Iron (Fe) to produce 332 g of Fe2O3. What is the percent yield?
Solve -4/3x+1/6<7/9< or >A. -34/27B. -17/24C. -11/24D. -22/27EDIT THE ANSWER IS >-11/24 I TOOK THE TEST
What is the American revolution's important events? Give a summary.
I need helP on this Pattern Plz
What is the main difference between braising and stewing? A. in braising, you first sauté the ingredients; when stewing, you do not sauté the ingredients B. i
Today, a factory inspector found flaws in 2 out of 16 wooden boxes. If the inspector checks 24 boxes tomorrow, predict how many of the boxes will be flawed.
HELP ASAP!!!! WILL MARK BRAINLIEST!!!! What is shown in the diagram? a. an electromagnet b. a generator c. a motor d. a turbine (I think it is C)
Need help with a two-part question (pictured)
What is the length of the base of an isosceles triangle if the center of the inscribed circle divides the altitude to the base into the ratio of 12:5 (from the
La raza Unida was a