tichoprado28 tichoprado28
  • 04-07-2020
  • Mathematics
contestada

What is the product?

What is the product class=

Respuesta :

Alfpfeu
Alfpfeu Alfpfeu
  • 04-07-2020

Answer:

third answer is correct

Step-by-step explanation:

hello,

we need to compute

5*(-1)+(-2)*(-1)=-5+2=-3

-6*(-1)+(2)*(-1)=6-2=4

so the correct answer is

   -3

    4

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

12 sınıf Matematik bilimi islam dünyasında X.yüzyılda hangi konularda ilerleme kaydetmiştir
In terms of biochemistry, what is a codon?
The thick outer line on a pattern piece is the A cutting line. B alteration line. C sewing line. D basting line.
Rafael needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 36 spoons for $1.54. Brand B has a box of 48 spoons for $1.66. Find the unit price for each brand. Then
if 3/4 of a man income is 3000, what will be the man 1/4 of his income​
When Faith takes tests, she often gets anxious about which questions she'll be asked to answer. How can she reduce this anxiety during tests? Should she take
Evaluate the expression -2a+1: 1) a≥2 2) a<1 3) -1 ≤ a <2​
PLEASE HELP. (Find the area of park)
Ella manages a cafe. One morning, she sells the following drinks 41 large coffees 4 regular hot chocolates 28 large teas A total of 9 hot chocolates A total of
A toy manufacturer produces spherical balls of surface area 64π sq. in. How close to the ideal radius should the radius of the ball be, if the allowed error tol