demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Can someone please tell me if I am correct?
What language is spoken by the largest number of indian people?
What is NOT a property of a base
Help please! State the rule for a sine function which has the given amplitude, vertical shift, respectively.
How can chemicals enter your bloodstream??
A bag of marbles contains 3 red marbles, 4 blue marbles, and 6 green marbles. If two marbles are pulled out without replacement, find the probability of getting
What is the synonym of democracy A protest B policy C ceremony D inauguration
Write two equivalent fractions with 2/5=
solve using elimination 5x-9y=-43 3x+8y=68 what is the answer
What information does the in-text citation "(dolan 175)" provide the reader of a research paper? a. the author's last name and the page number of the quotation