lordinabillgate70
lordinabillgate70 lordinabillgate70
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Pencils cost 9p each. How much would 28 pencils cost?​

Respuesta :

Anniegirl1
Anniegirl1 Anniegirl1
  • 01-10-2020

Answer:

252p

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP MEHHH IM ON A TEST (7th grade math) SHOW WORK TOO PLS
which of the following demonstrates critical thinking? chose the answer
1/2 + 2/3 divided by 1/6
A system being studied is classified as an open system. Transferred out of 1 the system is 45 J of energy. The energy is converted to heat, mechanical, and elec
True or False. A force is a push or pull exerted on an object.
The ratios of the tomatoes to red apples is 2:5. If there are 20 tomatoes how many red apples are there
Abbey wants to use her savings of $1,325 to learn yoga. The total charges to learn yoga include a fixed registration fee of $35 and a monthly fee of $50. Choose
Plz help me. Solve the system of linear equations by substitution X+y=-7 -5x+y=5
What happens to Dr. Lanyon in chapter 6?
Simplify: -7y +5 - 4+2x + 3x + 9x