jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

how do I solve this proportion?
what did henry hudson claim land for
find the difference: 7 7/8 - 3 1/4
Alex makes ceramic bowls to sell at a monthly craft fair in a nearby city. Every month, she spends $50 on materials for the bowls from a local art store. At the
why is red onions purple
If you multiply a number by five and then subtract negative ten, the difference is negative thirty. What is the number?
Heating zinc sulfide in the air causes the formation of
Explain why the current is reduced as electrons move through a conductor.
In little Marsden the population is 17 222. The men and women together total 9142 and the women and children together total 13 201. There are ...... Women There
The number 6 is halfway between 4.5 and 7.5.Answer the missing numbers below.The number 6 is halfway between 2.8 and .......The number 6 is halfway between -12