Zaza2k7
Zaza2k7 Zaza2k7
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Answer this plzzzzzzz?

Answer this plzzzzzzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2020

Answer:

Pretty sure it's $6.45

Step-by-step explanation:

So you need to find how much it costs to fix 1 pane.

For that you divide 17.20/8= 2.15

so to fix 1 pane it costs $2.15

Now you need to find the cost to fix 3 panes. Multiply 2.15x3= 6.45

So to fix another 3 panes he needs to pay $6.45

Hope this helps:)

Answer Link

Otras preguntas

Nicole purchased a container of cashews that weighs 5 kilograms. Zion purchased a container of cashews that weighs 4,900 grams. How many more grams of cashews d
Mia’s gross pay is 2953 her deductions total 724.15 what percent If her gross pay is take-home pay
write 37/22 as a decimal rounded to the nearest hundredth.
Brad earns $12.75/hr and works 40 hours a week. What is his gross annual income?
500 students went on a picnic trip 10 students chapter in each car how many cars were used for the picnic trip
Lisa works 7 hours a day, 7 days a week. How many hours does Lisa work in 6 weeks
Kerion has a beaded necklace business. She can make 12 necklaces is 2 hours. How long will it take her to make 9 necklaces?
PLEASE NEED HELP question on picture
There are no written records of the first migration of humans to the americas?true or false
Plz help me I really don't know