willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

What happens if I recycle my plastic consumption for a week?
YA'LL guess, what the latte say to the the cappuccino when it was late for their date? Sorry I'm latte.
This came off my car earlier today. What is it and what does it do?
How many years ago was Jesus born?
grade 10 python exercise Write a program that prints, as a word, the value of the last digit of the int variable number. For example, if the value of number is
HELP PLZ. will give brainliest
sonia is buying presents for her 3 younger brothers she wants each boy to have 4 toys how many toys will she need to buy .show your work ​
Refresh the simulation, and then add six protons and six electrons to make a neutral carbon atom. the Mass Number window. What's the mass number of this carbon
Jessie estimates the weight of her cat to be 10 pounds. The actual weight of the cat is 1375 pounds. Find the percent of error.
Write the following algebraically, using x as your Own. "I think of a number, take away 1 and multiply the result by 3.".