ecobobtrev2
ecobobtrev2 ecobobtrev2
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

You earn $28 for washing 4 cars. How much do you earn for washing 3 cars?

Respuesta :

arilynn231 arilynn231
  • 02-11-2020

Answer:

$21

Step-by-step explanation:

Answer Link
saanvikumar024 saanvikumar024
  • 02-11-2020

Answer:

21

Step-by-step explanation:

First, find the unit rate for 4 cars. 28 divided by 4 equals 7. Then, just multiply 7 by 3 and you get 21

Answer Link

Otras preguntas

can someone please help ? (:
Baker university hired its first coachj in?
What are similarities between:The Han and Shang Dynasties?The Han and Xia Dynasties?Please help as it's due tomorrow and I don't have long to do it!
Solve for y.8^3-3y=256^4y
what is the comparative and superlative of many, lazy, smooth, and rough
plz tell me what is dry ice?
genes are carried from parents to offspring on structures called
3)    Write an equation for a graph that is the set of points in the plane that are equidistant from the point  F(6,0) and the line x = -6.
How do you divide with a two digit number? Like 183 850 divided by 48.
What Is Solar Radiation?