pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

8/9-2/4subtract the following fraction​
HELP , I WILL MARK U BRAINLIEST FLR CORRECT ANSWER
Parking Reading Quiz QUESTION 8 of 10: What helps increase the number of available parking places?
How do I do molarity equations?
Find the value of x (supplementary angle) please show work I will mark u brainlist
I have 7 questions in all, I will be giving brainlest
which instrument would produce sound with the longest wavelength? a. Flute b. Bass guitar C. Violin d. cymbal
shamus owes his parents $126 he pays them 60% of the 45 $ he earns as a soocer referee each week how many weeks will it take shamus to pay back all the money he
Oregon and Florida were acquired about the same time is true or false?
Toni gives a cashier a $20 bill he is buying an item for $4.79 how much money should tony get back