debarra05 debarra05
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost for 4.5 pounds of shrimp $20.52 is. Find the unit price in dollars per pound.

Respuesta :

nicole32406 nicole32406
  • 03-11-2020

Answer:

$4.56 per pound

Step-by-step explanation:

$20.52/4.5=$4.56

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate F(x)=5x-3 F(5)=
A short detective story in 200 or 300 words​
if a countrys population is 60 million with 1 million unemployed and 30 million currently holding jobs the unemployment rate is _________.
factor the polynomial using the pattern x^2+9x+18
(−3⋅10 ^4 )⋅(2⋅10 ^−3 )
which of the following people use chemicals
All functions and departments in the enterprise have tasks that they need to complete to produce outputs or ________ in order to meet their ________.
Pls help and thank youuuu
Evaluate the radical.[tex] \sqrt[3]{1000} [/tex]​
what is the accounting measurement of an insurance company's future obligations to its policy owners?