emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

a loose union of independent states is a
9 more than the product of 51 and a number t
a car that originally cost $24,000 is marked down by twenty percent.how much will it now cost to buy the car? please tell me how you got the answer. thanks!
90 is 1/10 of what? please.
Why is censorship an important issue in a free society?
what is 1700000 divided by ,10?
What ideas did the Romans borrow from the Greeks
in the Spanish-speaking world which of the following is a culturally important practice that takes place after meal
139,852 in word form.
A discounted concert ticket cost $14.50 less than the original price (p). You pay $53 for a discounted ticket. Write and solve an equation to find the original