wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

7. Santiago's total budget for the materials to build the ramp and the foarte pit is $3,000. With his current design, will be he over budget or under budget, an
A triangle has an area that is 125 m2. The measure of the base is 20 m so, h = ? m.
29. Consider the diagram below. Solve for x
Can someone tell me this please
Drag and drop each area on top of the triangle it matches. i already did the 4 that have the answers on them qith the teacher. PLS HELP!!​
Select the correct answer. What is the purpose of the IRS? A. to collect taxes and enforce tax laws B. to provide a collection of domestic and foreign securit
The ratio of a model building's dimensions to the building's actual dimensions is 1/20. If the height of the model is 18 inches, what is the height of the actua
work out the height of a triangle with base b= 7.7mm and area a=164.78mm2
A 6 sided cube with sides labeled 1,2,3,4,5 and 6 is rolled 50 times. What is a good prediction for the number of times 5 will be rolled?
40-40x0+1 find PEMDAS