Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which energy resource produces greenhouse gases when it is used?
US trade with world war 1 counties totaled about __________ before the US joined the war. a) $1 million b) $100 million c) $500 million d) $1 billion
When writing a standard number in scientific notation, the first factor must have a value greater than or equal to 1 and less than?
lucy wants to get in shape for the dance next spring
In writing prose how can you make sure that readers have a clear understanding of your meaning
What is 3 tens plus 7 tenths plus 8 hundredths as a decimal
A historian using the thinking skill of primary source analysis might
Soccer balls are on sale at Mr. Hawk's sport store from April to July. Mr. Hawk sells six dozen soccer balls in April. Mr. Hawk's sells nine and one- half doz
what are the similarities between the major types of unemployment?
Audiences tend to remember and comprehend ________ better than __________.